Pilinszky János és Nemes Nagy Ágnes szakralitása
Az irodalmi beszélgető-sorozat tizedik, szezonzáró, utolsó eseményén a fókuszba a XX. századi magyar irodalom két kultikus írója, két kortárs, barát - Pilinszky János és Nemes Nagy Ágnes szakralitása kerül.
Milyen ponton tud kapcsolódni a két XX. századi alkotó Isten-képe? Miképp jelenik meg a hit és vallás Nemes nagy verseiben és prózai szövegeiben és mit kaphatott Pilinszkytől e téren? Ma, a XXI. században hogy lehet a vallás kapaszkodó az olvasó és gondolkodó embernek? Érdekes, a teológus felmenőkkel rendelkező Nemes Nagynak a protestáns lelkipásztori háttér olyan erős indíttatást adott, hogy – mint apja, Nemes Nagy Mihály egyik leveléből kiderül – a gimnazista lány továbbtanulási tervei még a teológiát célozták. A programon a felmenőktől az Ekhnáton-cikluson át a Rilke értelmezésig számos témát érintenénk, míg a felolvasás a kapcsolódó műveket, verseket, leveleket idézi meg.
Az esten a kortárs költő vendégek bemutatják, miként kapcsolódnak hozzájuk, mennyire szétszálazható vagy tettenérhető a munkásságukban, mennyire megszólítható a két költő-előd és a szakralitás témája...
Az esten zenei felolvasószínházzal és beszélgetéssel készülünk.